Harden 59 pikë e Westbrook “triple double” në ndeshjen me 317 pikë, natë magjike në Washington

Harden 59 pikë e Westbrook “triple double” në ndeshjen me 317 pikë, natë magjike në Washington

Mbrëmë u luajtën plot 11 ndeshje në NBA, por sfida që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte ajo e “Capital One Arena” e Washingtonit, ku Wizards u mposhtëm me vetëm një pikë diferencë, 158-159 nga Houston Rockets.

Një përballje kjo e çmendur në kryeqytet, pasi u shënuan në total 317 pikë, 59 vetëm nga James Harden (Rockets) dhe 46 nga Bredley Beal (Wizards).

Russell Wetbrook regjistroi “triple-double” e dytë sezonal (17 pikë, 12 asiste dhe 10 “rebound”), ndërsa plot 13 lojtarë nga të dyja skuadrat arritën shifra të dyfishta pikësh.

Lexoni më shumë në Insporti.com