Haxhi Robin Krasniqi e fiton me “Knock Out” ndeshjen ndaj Stanislas Eschner (VIEDO)

Haxhi Robin Krasniqi e fiton me “Knock Out” ndeshjen ndaj Stanislas Eschner (VIEDO)

Në meçin e zhvilluar sonte, Haxhi Krasniqi, ka dalur fitimtar, duke e mposhtur para kohe çekun, Stanislas Eschner, në raundin e gjashtë.

Në raundin e gjashtë, pas një serie goditjesh nga Krasniq-i, kundërshtari i tij u gjend i zënë ngushtë dhe nuk mund të kundërpërgjigjej, prandaj u bë e nevojshme që gjyqtari i ndeshjes të ndërhyjë dhe të ndërpret këtë meç, i cili ishte i pari pas 15 muajsh pushim për Krasniq-in, trasnmeton Insajderi.

Kjo luftë, ishte bërë në kategorinë gjysmë të lehtë, pasi vet boksieri nga Kosova, ka zgjedhur që të rikthehet në kategori./Insajderi.com.