Hedhet shorti, me këtë boksiere do të përballet Donjeta Sadiku në Lojërat Olimpike

Hedhet shorti, me këtë boksiere do të përballet Donjeta Sadiku në Lojërat Olimpike

Gjatë së enjtes është hedhur shorti për garat e boksit në Lojërat Olimpike të Tokios, shkruan Insajderi.

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku do të përballet me Caroline Dubois nga Britania e Madhe në raundin e parë.

Dubois është kampione olimpike për të reja, kampione e botës për të reja dhe katër herë kampione e Evropës për të reja.

Ajo normën olimpike e fitoi në turneun olimpik të mbajtur në Londër dhe më pas në Paris.

Trajneri i Sadikut, Besim Brahimi, ishte i pranishën në short, derisa thotë se shorti ishte i pafatë për boksieren e tij.

Meçi do të zhvillohet më 27 korrik në “Kokugikan Arena” të Tokios dhe parashihet të fillojë në ora 6:24 sipas orës sonë lokale./Insajderi.com