Hedhet shorti për edicionin e ri të Superligës, ja ndeshjet e para

Hedhet shorti për edicionin e ri të Superligës, ja ndeshjet e para

Të premten në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të Superligës, shkruan Insajderi.com

Pas tërheqjes së shortit, këto do të jenë ndeshje e para:

Drita – Feronikeli

Llapi – Ulpiana

Malisheva – Prishtina

Ballkani – Dukagjini

Drenica – Gjilani

Edicioni i ri për garat e Superligës për sezonin 2021/22 do të fillojë nga 21 gushti.

Sezonin e kaluar kampion i Kosovës u shpall Prishtina, pas një gare të nxehtë për titull mes klubit nga kryqyteti, Dritës dhe Ballkanit./Insajderi.com