Herolind Shala transferohet në Turqi

Herolind Shala transferohet në Turqi

Herolind Shala është larguar nga futbolli norvegjes dhe ka nisur një “aventurë” të rë në karrierë.

Mesfushori kosovar është transferuar tek skuadra Erzurumspor, e cila garon në Superligën e Turqisë, transmeton Insajderi.com.

“Jam i lumtur për të qenë pjesë e ekipit, Erzurumspor”, ishin fjalët që ka thënë Shala pas zyrtarizimit të këtij transferi.

Paraprakisht ai kishte luajtur në Stabaek, ekip ky që garon në futbollin elitar në Norvegji.

Ky transferim mund të i hapë rrugë atij për ta fituar vendin e startuesit në Përfaqësuesen e Kosovës, ku tashmë konkurenca është tejet e madhe./Insajderi.com

Prezantimi zyrtar i Herlond Shalës te skuadra turke Erzurumspor