Historia e madhe e Juventusit e ndërtuar nga francezët

Historia e madhe e Juventusit e ndërtuar nga francezët

Juventusi njihet si skuadër që gjithmonë boshtin e skuadrës e përbejnë italianët. Por në të kaluarën edhe tani së fundmi francezët gjithmonë kanë qenë pjesë e gjigantit italian.

Për të mos thënë lojtarët më të mirë të skuadrës, ku nuk kanë munguar as Topat e Artë, si Platini dhe Zidane.

Gazeta e njohur franceze e sjell një formacion me lojtarë që kanë luajtur me fanellën bardhezi.

Skuadrës do t’i printe ish-futbollisti dhe trajneri Didier Deschamps. /Telegrafi

Landry Bonnefoi

Jonathan Zebina

Lilian Thuram

Jean-Alain Boumsong

Patrice Evra

Didier Deschamps

Patrick Vieira

Paul Pogba

Michel Platini

Zinédine Zidane

David Trezeguet

Trajner: Didier Deschamps.

Formacioni