Hojbjerg i do Spurs, përkundër interesimit të skuadrave tjera

Hojbjerg i do Spurs, përkundër interesimit të skuadrave tjera

Mesfushori i Southampton,  Pierre-Emile Hojbjerg, është afër t’i bashkohet Tottenham-it, përkundër se ka interes edhe prej klubeve të tjera.

Spurs duan të nënshkruajnë me danezin, por për këtë duhet të paguajnë jo më pas se 30 milionë euro, shkruan Daily Echo, njofton Insajderi.

Por, përveç Spurs, ka edhe shumë ekipe të tjera që i janë vënë pas përfaqësuesit të Danimarkës.

24 vjeçari po kërkohet nga ekipe në Angli, por dhe nga disa ekipe në Bundesliga./Insajderi.com