Holand – Republika Çeke: Formacionet zyrtare

Holand – Republika Çeke: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Holandës dhe Republikës Çeke, do të jetë përballja që do të përcaktoj qerekfinalistin e ardhshëm të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tani kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Frank de Boer i Holandës, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-1-2:

Maarten Stekelenburg, Daley Blind, Matthijs de Ligt, Stefan de Vrij, Patrick van Aanholt, Marten de Roon, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries, Georginio Wijnaldum, Donyell Malen dhe Mempis Depay, do të jenë 11-shja startuese e tulipanëve.

Ndërsa nga ana tjetër Jaroslav Silhavy, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Tomas Vaclik, Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Pavel Kaderabek, Petr Sevcik, Tomas Soucek, Lukas Masopust, Tomas Holes, Antonin Barak dhe Patrik Schick, do të jenë 11-shja startuese për çekët.

Ndeshja do të zhvillohet në “Puskas Arena” me fillim nga ora 18:00.