Holanda arrin fitore të vështirë përball Ukrainës

Holanda arrin fitore të vështirë përball Ukrainës

Holanda ka arritur fitore dramatike përball Ukrainës.

Pjesa e parë u karakterizua me dominim apsolut të të holandezëve, të cilët krijonin raste të shumëta shënimi, por nuk arrinin të shënonin gol.

Pjesa e dytë ishtë shumë më dramatike se e para.

“Tulipanët” arritën të shënojnë dy gola brenda gjashtë minutash.

Golin e parë e shënoj Georginio Ëijnaldum, ndërsa të dytin Ëout Ëeghorst.

Holandezët dominuan ndeshjen deri në minutën e 75-të, derisa filloj një hut nga ana e tyre, të cilën ukrainasit e shfrytëzuan më së miri pasi shënuan dy gola brenda 5 minutash ku edhe barazuan rezultatin.

Holanda arriti të rimerr veten dhe të kaloj sërish në epërsi 5 minuta pa përfunduar takimi, ku përmes këtij goli arritën të sigurojnë fitoren.

Ndeshje e radhës Holanda do të përballet me Austrinë, kurse Ukraina me Maqedonin e Veriut./insajderi.com


Holanda kalon në avantazh ndaj Ukrainës

Holanda ka arritur të kaloj në avantazh ndaj Ukrainës pasi këta të fundit arritën të barazojnë rezultatin.

Goli u shënua nga Denzel Dumfires vetëm pesë minuta pa përfunduar takimit.

“Tulipanët” arritën të rikthejnë rezultatin, pasi ukrainasit arritën ta barazojnë rezultatin në 2-2.


Ukraina barazon rezultatin përball Holandës

Ukraina ka barazuar rezultatin përball holandës.

Golin e shënoj Roman Yaremchuk me kokë nga ndërprerja vetëm 4 minuta pasi shënuan golin e parë.

Ukrainasit po e shfrytzojnë në maksimum rënien e lojës dhe hutinë e holandezëve.


Ukraina ngushton epërsinë ndaj Holandës

Ukraina ka ngushtuar epërsinë ndaj Holandës.

Yarmalenko ka shënuar një “supergol” për ekipin e tij për të ngushtuar epërsinë në 2-1.

Deri në këtë minutë është duke u vrejtur dominim dukshem më i madh i holandezëve.


Holanda dyfishon epërsinë ndaj Ukrainës

Holanda ka arritur të dyfishoj epërsinë ndaj Ukrainës.

Goli u shënua nga Wout Weghorst në minutë e 59-të.

Deri në këtë minutë të pjesës së dytë, holandezët janë dukshëm më të mirë se sa kundërshtarët e tyre, pasi po ushtrojnë presion të vazhdueshëm te ta.


Hollanda kalon në epërsi ndaj Ukrainës

Holanda ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Ukrainës.

Golin e shënoj Giorginio Wijnaldum në minutën e 52-të.

Në pjesën e dytë është duke u zhvilluar lojë shumë më e mirë se në të parën, posi “tulipanët” janë duke ushtruar presion të lartë ndaj ukrainasve.


Përfundon pjesa e parë mes Hollandës dhe Ukrainës

Ka përfunduar pjesa e parë pa gola mes Hollandës dhe Ukrainës.

Dy ekipet e nisën me vrull takimit, pasi krijonin raste të mira shënimi njëri pas tjetrit.

Me kalimin e minutave, zhvillohej lojmë më e hapur nga të dyja skuadrat, por vërehej dominim më i theksuar I “tulipanëve”.

Duke parë pjesën e parë, në pjesën e dytë me shumë gjasë do të kemi gola./insajderi.com


Fillon ndeshja mes Hollandës dhe Ukrainës.