Hollandë – Ukrainë: Formacionet zyrtare

Hollandë – Ukrainë: Formacionet zyrtare

Hollanda do të përballet me Ukrainën në ndeshjen e radhës në kuadër të EURO 2020.

Dy trajnerët kanë bërë të ditur formacionet e tyre zyrtare për këtë ndeshje.

Trajneri Frank de Boer, ka vendosur të startoj me formacionin 5-3-2.

Maarten Stekelenburg, Patrick van Aanholt, Daley Blind, Stefan de Vrij, Jurriën Timber, Denzen Dumfries, Frenkie de Jong, Marten de Roon, Memphis Depay dhe Wout Weghorst.

Ndërsa trajneri i Urainës, Andriy Shevchenko do të staroj me formacionin 4-1-4-1.

Georgiy Bushchan, Oleksandr Karavaev, Ilya Zavarnyi, Mykola Matviyenko, Vitaliy Mykolenko, Oleksandr Zinchenko, Andriy Yarmolenko, Sergiy Sydorchuk, Ruslan Malinovskyi, Oleksandr Zubkov dhe Roman Yaremchuk.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Johan Cruijff Arena”.