Humbën me rezultat 10:3 në Kupë, por lojtarët krijuan diçka të bukur për të shënuar gol

Humbën me rezultat 10:3 në Kupë, por lojtarët krijuan diçka të bukur për të shënuar gol

Slavia Prague fitoi 10:3 kundër ekipit të kategorisë së tretë Karlovy Vary në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Çekisë, por ajo që çuditi më shumë nuk ishte rezultati por një episod i çuditshëm gjatë ndeshjes, njofton Insajderi.

Gjithçka ndodhi mbi një goditje nga këndi që nuk ishte parë më parë lojtarët e Karlovy Vary u ngjitën së bashku brenda zonë së Slavias duke pretenduar se ishin në një vallëzim rrethi.

Me këtë, ata arritën të ngatërronin mbrojtësit vendas, dhe pastaj futbollistët e Karlovy Vary u ndanë papritur, dhe njëri prej tyre, Ludvik Tuma (53’), arriti të godiste saktë me kokë duke shënuar. /Insajderi.com