Huntelaar dhe Kolasinac do të largohen nga Schalke

Huntelaar dhe Kolasinac do të largohen nga Schalke

Klaas Jan Huntelaar dhe Sead Kolasinac do të largohen nga Schalke, transmeton Insajderi

Vetë skuadra gjermane ka bërë zyrtare lajmin përmes rrjeteve sociale.

Të dy lojtarët u rikthyen te Schalke gjatë janarit të këtij viti.

Huntelaar gjatë kësaj kohe zhvilloi 9 paraqitje dhe arriti të shënojë dy gola.

Ndërsa, Kolasinac u huazua nga Arsenal gjatë janarit, ku gjatë kësaj kohe sa ishte pjesë e skuadrës gjermane zhvilloi 17 paraqitje dhe arriti të shënojë një gol./insajderi.com