Hysaj shërohet nga Coronavirusi

Hysaj shërohet nga Coronavirusi

Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj, është shëruar nga virusi COVID-19.

Ai ka munguar në ndeshjet e kombëtares shqiptare si dhe në takimet e Napolit në Serie A.

26 vjeçari përfundimisht rezultoi negative me COVID-19, sipas Corriere del Mezziogiorno.

Lojtari është kërkuar edhe nga skuadra tjera italine si Roma, pasi nuk ishte në formacion bazë nga koha e Carlo Ancelotit. /Insajderi.com