I arratisur, lakuriq dhe i ngujuar në pemë për katër ditë më në fund shpëtohet nga peshkatarët

Dy peshkatarë kanë shpëtuar një të arratisur të zhveshur të cilin e gjetën të kapur në pemë mbi një kënetë të mbushur me krokodilë në Australinë veriore.

I arratisur, lakuriq dhe i ngujuar në pemë për katër ditë më në fund shpëtohet nga peshkatarët
Burimi i fotografisë: Cam Faust

Kev Joiner dhe Cam Faust u ndeshën me burrin në East Point afër qytetit të Darvinit këtë të diel, shkruan BBC, transmeton Insajderi.

Miqtë po vendosnin kurthe gaforresh kur dëgjuan burrin që qante për ndihmë, duke u kapur pas degëve mbi kënetë.

Ata thanë se burri iu lut atyre për ujë dhe tha se ai kishte qenë atje për katër ditë, duke jetuar nga kërmijtë.

Rrjeti Australian TV 9News tha se 40-vjeçari dyshohet se kishte shkelur lirimin me kusht për grabitje me armë.

Miqtë thanë se burri ishte me fat që e gjetën, pasi këto zona në East Point mund të jenë të rrezikshme.

Krokodilët dihet se banojnë në kënetat përreth Darvinit në territorin verior të Australisë.

Ndërsa po e transportonin për në breg, peshkatarët ndanë një birrë me burrin dhe thirrën një ambulancë, e cila i takoi në një devijim anijeje./Insajderi.com