Ibrahimovic po rikthehet nga lëndimi

Ibrahimovic po rikthehet nga lëndimi

Sezoni i ri në Serie A, e ka gjetur Milanin me një formë të lartë, pasi ka arritur të grumbullojë gjashtë pikë nga dy ndeshjet e para.

Por, në repartin e sulmit po vazhdon të mungojë Zlatan Ibrahimovic, i cili vazhdon të mbetet i lënduar, shkruan Insajderi.com.

Shatëgjati është rikthyer në stërvitje para disa ditëve dhe sipas disa mediumeve në Itali, ai dëshiron që të rikthehet në fushën e gjëlbër qysh në lojën e ardhshme të rosonerëve.

Sipas raportimeve jo-zyrtare, Zlatan do të jetë i gatshëm në ndeshjen që Milani do e zhvillojë kundër Liverpoolit me datë 15 shtator, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Por, një “fat në fatkeqësi” ishte se Olivier Giroud të shënojë dy gola në debutimin e tij me kuqezinjtë, duke dhënë sinjale që ai mund të jetë tejet efektiv në fushën e gjelbër./Insajderi.com

Ibrahimovic gjatë stërvitjeve