Igli Tare reagon pas transferimit të David Silva-s tek Real Sociedad

Igli Tare reagon pas transferimit të David Silva-s tek Real Sociedad

David Silva, është konfirmuar si lojtari më i ri i ekipit të Real Sociedad – por ekipi nga Serie A, Lazio, ka mbetur shumë e zhgënjyer me këtë veprim të lojarit, pasi ata kishin rënë dakord që David Silva të veshë fanellën e klubit italian.

“Unë kam shumë respekt për të si lojtar, por nuk aspak respekt për të si njeri”, tha presidenti i klubit të Lazio-s, shqiptari, Igli Tare, transmeton Insajderi.

Klubi i Lazio-s, kishte filluar të ëndërrojnë Silva-n në fanellën me ngjyrat e ekipit nga Roma, madje sulmuesi më i mirë i tyre, Ciro Immobile, kishte deklaruar se po e pret me padurim momentin kur Silva dhe ai të luajnë së bashku, por fatkeqësisht kjo nuk do të ndodhë./Insajderi.com.