Igli Tare tenton të sjell në Lazio dy futbollistët shqiptarë në top formë

Igli Tare tenton të sjell në Lazio dy futbollistët shqiptarë në top formë

Mediumet në Itali kanë shkruar të hënën se Igli Tare mund ta përdor autoritetin e tij për ti sjellë në Lazio Vedat Muriqi dhe Marash Kumbulla.

Tare mund t’u prishë punë ekipeve Inter dhe Juventus që konsiderohej që ishin favoritë për Kumbullan.

Shqiptari, thuhet se ka folur me bashkëkombësit e tij, Muriqin e Kumbullan për tu bashkuar me Lazio.

Çmimi i Kumbulla të Hellas Verona konsiderohet të jetë rreth 30 milion euro, kurse i Muriqit të Fenerbahce 20 milion.

Insajderi.com