Ilir Latifi mposht Tanner Boser

Ilir Latifi mposht Tanner Boser

Mundësi shqiptarë, Ilir Latifi, ka shënuar fitore kundër kanadezit Tanner Boser, transmeton Insajderi.

Në dy raundet e parë u vrejt dominim më i theksuar i kanadezit, derisa në raundin e tretë Latifi u tregua më i mirë se kundërshtari ku edhe mori dominimin.

Mundësi shqiptar, triumfin e arriti pas vendimit të gjyqtarëve.

37 vjeçari tani regjistron 18 fitore dhe tetë humbje, derisa Boser ka 19 fitore dhe shtatë humbje./insajderi.com