Imazhe që dëshmojnë se Gareth Bale nuk ka të ardhme tek Real Madrid

Imazhe që dëshmojnë se Gareth Bale nuk ka të ardhme tek Real Madrid

Gareth Bale nuk ka zhvilluar as edhe 1 minutë për Real Madrid-in, në 6 ndeshjet e fundit. Bale nuk po arrin assesi të tregojë konsistencë dhe të bëhet faktorë në ekipin e Zidane.

Bale ka zhvilluar 16 ndeshje për Real Madrid në LA Liga këtë sezon, duke arritur të shënojë vetëm 2 herë, statistika këto që nuk mjaftojnë për trajnerin francez, që Bale të përshihet më shumë.

Gjithë këto injorime në drejtim të tij, Bale duket se është duke i marrë me sportivitet, të paktën kështu tregojnë fotografitë e tij nga banka rezervë, ku ai shihet duke qeshur, duke bërë skena të ndryshme sa për ta argëtuar vetën e tij si dhe publikun që po i sheh këto imazhe, raporton Insajderi.

Mediat në Spanjë, sot kanë publikuar lajme se Real Madrid do ta lirojë nga kontrata Gareth Bale dhe do ta lejojë largimin e tij si agjent i lirë. Klube të ndryshme nga Kina, Amerika si dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, kanë shprehur interesim për të marrë shërbimet e tij./Insajderi.com.