Indi: Shënohen mbi 145 mijë raste të reja me COVID-19 brenda një dite

Indi: Shënohen mbi 145 mijë raste të reja me COVID-19 brenda një dite
Burimi i fotografisë: Getty Images

India raportoi një rekord ditor të mbi 145,000 infeksioneve të reja me Coronavirus të shtunën.

Vendi raportoi 145,384 infeksione të reja me Coronavirus gjatë 24 orëve të fundit dhe 794 vdekje, duke thyer 100,000 raste Coronavirus për herë të pestë këtë javë, sipas Reuters, njofton Insajderi.

India regjistroi mbi 100,000 infeksione ditore me Coronavirus për herë të parë të hënën, sipas Reuters. Gazeta raportoi të premten se India raportoi 131.968 raste dhe 780 vdekje.

India ka regjistruar 13,205,926 infeksione kumulative të Coronavirusit që nga fillimi i pandemisë dhe 168,436 vdekje, sipas Universitetit John Hopkins. /Insajderi.com