Infektohet një lojtar tjetër te Torino me Coronavirus

Infektohet një lojtar tjetër te Torino me Coronavirus

Një tjetër lajm i keq për skuadrën e Torinos. Pas pozitivitetit të dy lojtarëve dy ditë më parë, klubi i Torinos me anë të një komunikate në faqen e saj zyrtare ka deklaruar se edhe një lojtar tjetër është infektuar me Coronavirus, njofton Insajderi.

Emri i lojtarit nuk bëhet i ditur dhe sipas klubit ‘granata’ futbollisti është totalisht asimptomatik dhe është vetë-karantinuar sipas të gjithë protokolleve anti-COVID të Autoriteteve përkatëse Shëndetësore. /Insajderi.com