Infermierja dyshohet se vodhi ilaçe nga vendi i punës – i përdori për të helmuar bashkëshortin

Infermierja dyshohet se vodhi ilaçe nga vendi i punës – i përdori për të helmuar bashkëshortin

Në udhëtimin e gjatë nga Florida në Alabama për t’u bashkuar në kërkimin e vëllait të saj të humbur, Jim Cappello, motra e tij Jamie Weast vazhdonte të mendonte për diçka që ai i tha asaj vetëm një javë më parë. Të dy ishin në telefon, duke diskutuar për martesën e tij të tensionuar, tetë vjeçare me Nikki Cappello, nënën e vajzës së tij 4-vjeçare.

“Ai më tha që nëse ai gjendet i vdekur ndonjëherë, kjo është për shkak se Nikki e bëri atë”, – tha Weast për PEOPLE, njofton Insajderi.

Ndërsa Jamie dhe burri i saj u ndalën para shtëpisë  së Jim’s Huntsville më 21 shtator 2018, ata panë vendin e rrethuar me shiritin e verdhë të policisë.

Pasi u paraqitën me një urdhër kërkimi një ditë pasi Nikki dyshohet se nuk pranoi të linte të kontrollonin garazhin e tyre, policia zbuloi trupin e Jimi-t, një detektiv privat i vetëpunësuar, i cili kishte hetuar për gruan e tij për abuzimin e dyshuar të drogës.

Sipas policisë, Nikki dyshohet se e ka helmuar Jimi-n duke përdorur insulinë që ajo mori nga puna e saj si infermiere në një spital lokal. Në ditën kur gjetën kufomën e Jimi-t, policia zbuloi gjithashtu një vrimë të gërmuar pjesërisht në oborrin e shtëpisë së çiftit.

Nikki u arrestua dhe u akuzua për vrasje ditën kur u gjet trupi i Jimi-t. Ajo se ka vrarë  burrin e saj, dhe do të dalë në gjyq diku në 2021. /Insajderi.com