Injoroi Coronavirusin, presidenti i Brazilit po përballet me krizë të madhe politike

Injoroi Coronavirusin, presidenti i Brazilit po përballet me krizë të madhe politike

Presidenti i Brazilit, In, po përballet me krizën më të madhe të presidencës së tij pasi krerët e ushtrisë, marinës dhe forcës ajrore u dorëhoqen të gjithë dhe vendi regjistroi numrin më të lartë të përditshëm të vdekjeve Covid-19.

Dorëheqja e paparë e shefave të mbrojtjes po shihet si një protestë ndaj përpjekjeve të Bolsonaro për të ushtruar kontroll të padrejtë mbi ushtrinë.

Popullariteti i Bolsonaro ka rënë për shkak të përgjigjes së tij ndaj Covid-19.

Gati 314,000 njerëz kanë vdekur, me një rekord të ri ditor prej 3,780 të marten. /Insajderi.com