Inter dhe United me shkëmbim lojtarësh

Inter dhe United me shkëmbim lojtarësh

Inter Milan dhe Manchester United kanë hyrë në negociata për shkëmbim në mes lojtarëve të tyre. Emri Alexis Sanchez dhe Ivan Perisic janë hedhur në tavolinë nga të dy klubet, për një shkëmbim të mundshëm.

Foot Mercato ka njoftuar se United ka pyetur Interin për Perisic, pasi ata janë në negociata për blerjen permanente ose vazhdimin e huazimit për Sanchez tek Inter, transmeton Insajderi.

Ivan Perisic është i huazuar nga Inter tek Bayern Munich, ndërsa Sanchez është i huazuar nga United tek Inter. Ky shkëmbim është shumë i mundur, pasi Perisic nuk bënë pjesë në planet e Conte, ndërsa Sanchez nuk bënë pjesë në planet e Solskajer./Insajderi.com.