Inter fiton derbin përballë Milan, vazhdon garën për titull

Inter fiton derbin përballë Milan, vazhdon garën për titull

Skuadra e Interit e ka fituar derbin përball skuadrës së Milan me rezultat 1:0

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Lautaro Martinez në minutë e 34-të të ndeshjes pas një asistimi nga ana e Calhanoglu.

Të dyja skuadrat deri në fund të takimit patën disa raste shënimi por që rezultati mbeti i pa ndryshuar.

Për Interin në minutat e fundit të ndeshjes u aktivizua edhe shqiptari Kristjan Asllani.

Inter pas fitores vazhdon garën për titull dhe tashmë ka 43 pikë në vendin e dytë ndërsa Milan renditët në pozitën e gjashtë me 38 pikë të grumbulluara pas javës së 21-të.