Inter mendon përforcimin e ekipit me lojtarë me parametra zero

Inter mendon përforcimin e ekipit me lojtarë me parametra zero

Inter po mendon për përforcimin e kontingjentit të saj për sezonin pasardhës, teksa ka hedhur sytë nga Premier League angleze, njofton Insajderi.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “TuttoSport”, drejtuesit e klubit ‘zikaltër’ kanë piketuar tri lojtarët të cilët i skadon kontrata në qershor.

Në afatin kalimtar të verës do të përgatisë ofensivën për portierin e skuadrës së Granadas, Rui Silva, për mbrojtësin e Napolit, Nicola Maksimoviç dhe për mesfushorin holandez të Liverpool, Georginho Ëijnaldum. /Insajderi.com