Inter vs Fiorentina dhe Parama vs Napoli janë disa nga ndeshjet e sotme në Serie A

Inter vs Fiorentina dhe Parama vs Napoli janë disa nga ndeshjet e sotme në Serie A

Edhe sonte kemi ndeshje në ku7adër të kampionatit të Serie A. Inter vs Fiorentina dhe Parma vs Napoli, janë 2 ndeshjet që vlen të përmenden si më të rëndësishmet, por edhe Roma vs Spal është ndeshje e rëndësishme, marrë parasysh garën e Napolit me ekipin e Roma, për të siguruar një vend në Europa Ligë, raporton Insajderi.

Inter në anën tjetër ka siguruar pjesmarrjen në Ligën e Kampioneve për edicionin tjetër dhe nuk janë në garë për titull, pasi Juventus ka ikur larg me klasifikim.

3 ndeshjet tjera janë: Lecce vs Brescia, Sampdoria vs Genoa dhe Torino vs Verona.

Përveç ndeshjes Parma vs Napoli që zhvillohet nga ora 19:30, të gjitha ndeshjet e tjera zhvillohen nga ora 21:45./Insajderi.com.