Inter vs Napoli – formacionet zyrtare

Inter vs Napoli – formacionet zyrtare

Derbi i javës së 12-të në Serie A zhvillohet në Milano, ku Inter pret Napolin, njofton Isnajderi.

Është derbi i skuadrave të renditura në vendin e dytë dhe tretë në ligë, ku momentalisht Inter qëndron një pikë më lartë së napolitanët.

Conte në këtë takim do të luajë me 3-5-2, ndërsa Gattuso me skemën 4-2-3-1.

Inter:  Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro Martínez.

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Bakayoko, Demme; Lozano, Zielinski, Insigne; Mertens. /Insajderi.com