Inter vs Shakhtar Donetsk – Formacionet zyrtare (FOTO)

Inter vs Shakhtar Donetsk – Formacionet zyrtare (FOTO)

Inter Milan dhe Shakhtar Donetsk, takohen sonte, në gjysmëfinalen e Europa Ligë.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare, me të cilat do të synojnë të bëhen kundërshtari i radhës i klubit spanjoll, Sevilla.

Antonio Conte, ka hyrë në këtë takim me formacionin e tij të zakonshëm 3-5-2, me këta lojtarë në fushë: Handanovic: Bastoni, de Vrij, Godin: Young, Gagliarldini, Brozovic, Barella, D’Ambrossio: Lukaku, Martinez.

Ndërsa klubi i Shakhtar Donetsk, ka hyrë në këtë takim me formacionin 4-2-3-1, me këta lojtarë në fushë: Pyatov: Dodo, Kryvtsov, Kohcholava, Matviienko: Antonio, Stepan Enko: Marlos, Alan Patrick, Taison: Moraes./Insajderi.com