Interi i bashkohet Arsenalit dhe Chelseas në garë për Ginter

Interi i bashkohet Arsenalit dhe Chelseas në garë për Ginter

Interi është vënë pas lojtarit të Borussia Monchengladbach, Matthias Ginter, shkruan Sky Sport në Gjermani, njofton Insajderi.

Italianët janë duke kërkuar një zëvendësim për Diego Godin, dhe e shohin Ginter si zëvendësim ideal të tij.

Por për të siguruar shërbimet e gjermanit ata duhet të bëjnë garë me dy klube angleze.

Arsenal e Chelsea prej kohësh po kërkojnë shërbimet e  Ginter.