Isco shpërthen pas humbjes së Real Madridit

Isco shpërthen pas humbjes së Real Madridit

Mesfushori i Real Madridit, Isco, i ka hedhur poshtë pohimet se kishte refuzuar të ngrihej për t’u nxehur si zëvendësues gjatë humbjes së skuadrës së tij 0-3 nga Barcelona në “Santiago Bernabeu”.

Spanjolli befas u la jashtë formacionit startues nga Zinedine Zidane dhe nuk u fut as si zëvendësues gjatë humbjes turpëruese të Real Madridit.

Isco po nxehej bashkë me Marco Asension dhe Gareth Bale pasi Barça kaloi në epërsi në fillim të pjesës së dytë, por trajneri Zidane u detyruar ta fusë në lojë Nacho Fernandezin kur Dani Carvajal u ndëshkua me karton të kuq pasi preu qëllimisht topin me dorë, duke shkaktuar edhe penallti, të cilën Messi e realizoi për 0-2.

Pas kësaj, disa media spanjolle pohuan se Isco nuk ishte vazhduar me nxehjen dhe ishte futur prapë në bankë, me Zidanen që i futi në lojë Bale dhe Asencio.

Por, Isco ka insistuar se u fut në bankë vetëm kur pa se dyshja po futjen në lojë.

“Mjaft shpërndatë mut. Dy bashkëlojtarët e mi po futeshin në lojë… nuk e paskam ditur se mund t’i bëjmë katër ndryshime”, ka thënë Isco në Twitter.