Ish-trajneri i Partizanit të Beogradit mund të bëhet trajner i Kosovës

Ish-trajneri i Partizanit të Beogradit mund të bëhet trajner i Kosovës

Ish-trajner i Partizanit të Beogradit, Lothar Mathaus mund të bëhet trajneri i ardhshëm i përfaqësueses së Kosovës, raporton info-ks.net

Futbollisti legjendar i Gjermanisë, Matthaus nuk ka qenë i ngarkuar me punë si trajner qe gjashtë vite, shkruan Insajderi.

Mathaus, ka qenë më parë trajner i Rapid Wien, ndërsa më pastaj kaq qenë drejtues i Partizanit të Beogradit, me të cilin ekip arriti të hyjë në histori duke u futur për herë të parë në Ligën e Kampionëve.

Si futbollistit Matthaus ka luajtur për Borussia Menhengladbach, Bayern dhe Interit. Ai po ashtu ka luajtur edhe për Metrostar në Amerikë.

Kujtojmë se ish-trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki ka dhënë dorëheqje pas rezultateve të dobëta në kualifikimet për Kampionatin Botërorë “Rusi 2018”./Insajderi.com