Ish-ylli i Napolit kalon në Atletico

Ish-ylli i Napolit kalon në Atletico

Atletico Mineiro kanë nënshkruar me ish lojtarin e Napolit, sulmuesin Eduardo Vargas, njofton Insajderi.

Vargas ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me ekipin Brazilian.

Vargas ka luajtur edhe për ekipin anglez QPR dhe Hoffenheim-in gjerman në të kaluarën.

Lajmi për blerjen e Vargas është bërë i ditur nga vetë klubi në Twitter./Insajderi.com