Itali – Zvicër: Formacionet zyrtare

Itali – Zvicër: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Italisë dhe Zvicrës do të jetë përballja e radhës e grupit A në EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri italian, Roberto Mancini, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Gianluigi Donnarumma, Leonardo Spinazzola, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Giovanni Di Lorenzo, Manuel Locateli, Jorginho, Nicolo Barella, Lorenzo Insigne, Domenico Berardi dhe Ciro Immobile.

Nga ana tjetër trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic, do të startoj me formacionin 3-4-1-2:

Yann Sommer, Nico Elvedi, Fabian Schar, Manuel Akanji, Kevin Mbabu, Remo Freuler, Granit Xhaka, Ricardo Rodriguez, Xherdan Shaqiri, Breel Embolo dhe Haris Seferovic.

Ndeshja do të zhvillohet në “Stadio Olimpico” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com