Italia dhe Danimarka i kanë mësuar kundërshtarët në fazën e 1/8 të finales.

Italia dhe Danimarka i kanë mësuar kundërshtarët në fazën e 1/8 të finales.

Italia në fazën e 1/8 të finales të “EURO 2020”, do të përballet me Austrinë.

Ndërsa, Danimarka me Uellsin, raporton Insajderi

Tetë ndeshje do të zhvillohen në kuadër të kësaj faze.

Dy sosh tashmë veç që janë mësuar.

Italia ka kaluar fazën e grupeve me tri fitore, shënoi 3 gola e nuk pësoi asnjë.

Ndërsa, Danimarka pas dy humbjeve nga Finlanda dhe Belgjika u rikthyen me një fitore 4 me 1 ndaj Rusisë. /Insajderi.com