Italia e Uellsi kalojnë tutje, Turqia eleminohet, Zvicra ka ende shpresa

Italia e Uellsi kalojnë tutje, Turqia eleminohet, Zvicra ka ende shpresa

Italia dhe Uellsi janë dy skuadrat e kualifikuara nga “Grupi A”, në “EURO 2020”.

Kombëtaren u përballen të dielën, ku Italia shënoi fitore me rezultat 1 me 0.

Ndërsa, ndeshjen tjetër e fitoi Zvicra kundër Turqisë, 3 me 1 – dy gola i shënoi Xherdan Shaqiri.

Kështu, Turqia eliminohet nga “EURO 2020”, ndërsa Zvicra shpreson që të kualifikohet nga pozita e tretë.

Për t’u arritur këtë duhet të jetë në mesin e katër skuadrave më të mira nga gjashtë sosh sa përfundojnë në pozitën e tretë. /Insajderi.com

GRUPI A

Italia 9 pikë

Uellsi 4 pikë

Zvicra 4 pikë

Turqia 0 pikë