Ja sa përqind e biletave do ti takojnë Kosovës për duelin ndaj Maqedonisë

Ja sa përqind e biletave do ti takojnë Kosovës për duelin ndaj Maqedonisë

Kosova do të tentojë përmes Play Offit të Ligës së Kombeve të marrë biletën drejt “EURO 2020”. “Dardanët” do të përballen fillimisht me Maqedoninë në gjysmëfinale dhe më pas do ta presin fituesin e ndeshjes Gjeorgji – Bjellorusi për të luajtur finalen e cila përcakton se cila nga këto përfaqësuese do të kualifikohet në Kampionatin Evropian.

Duelin e parë Kosova do ta zhvillojë ndaj Maqedonisë në muajin mars, ndërkohë që lokacioni ende nuk është bërë i ditur se ku do të luhet me Shkupin i cili është opsioni më i mundur. Më shumë në Insport.