Jack Wilshere nis stërvitjet me Arsenalin

Jack Wilshere nis stërvitjet me Arsenalin

I mbetur pa skuadër, por me shumë dëshirë për të luajtur përsëri, Jack Wilshere ka filluar të stërvitet me Arsenalin.

Por, nuk bëhet fjalë për një rikthim të tij te ekipi londinez si futbollist, ndërsa për gjendjen e tij momentale ka folur edhe trajneri i “Gunners”, Unai Emery, përcjellë Insajderi.com.

Spanjolli ka thënë ndër të tjera se Arsenali ka dashur të i ndihmojnë Wilsherit që të kthehet në formmë më të mirë fizike

“Jack Wilshere i cili është lojtarë i lirë, është lejuar që ti vazhdojë stërvitjet me klubin e tij të akademisë, Arsenal, për ta ndihmuar atë që të kthehet në nivelin fizik dhe psiçik të lojës. Ajo që duhet të besoni është se ne duam ta ndihmojmë Jack të përgatitet për fazën e tij të ardhshme, fizikisht, mendërisht” tha Arteta.

Ai po ashtu shtoi se “Wilshere dëshiron të bëjë përgaditje për të ardhmen e tij si trajner dhe ne jemi të përgatitur për të përmbushur të gjitha nevojat që ai dëshiron. Kjo është në thelb ideja dhe nuk është më tej se kaq. Unë jam shumë i lumtur që e kam përsëri”.

Jack, tashmë 29 vjeçar konsiderohej si njëri nga talentët më të mëdhënjë anglez para disa viteve. Por, për shkak të lëndimeve, ai pati një rënie të madhe në karrierë dhe gjërat nuk funksionuan mirë për të.

Aventura e tij e fundit në Premierligë ishte te Bournemuthi ku zhvilloi 14 paraqitje, ndërsa perudhën e tij të “artë” e pati te Arsenli ku edhe është rritur si futbollist./Insajderi.com