Jadon Sancho arrinë marrëveshje personale me klubin anglez

Jadon Sancho arrinë marrëveshje personale me klubin anglez

Sulmuesin i Dortmund, Jadon Sancho ka arritur marrëveshje personale me Manchester United, transmeton Insajderi.

Sipas “B/R Football”, United i ka ofruar Dortmundit ofertë prej 85 milion dollarë për Sanchon, por verdh e zinjët kërkojnë së paku 90 milion për lojtarin.

Transferimi i 21 vjeçari te “Djajt e Kuq” ishte përfolur edhe gjatë edicionit të kaluar, por sipas mediave ndërkombëtare, marrveshja kishte dështuar në fund.

Sancho zhvilloi 38 paraqitje me Dortmundin në të gjitha garat këtë edicion, duke shënuar 16 gola dhe duke dhuruar 20 asistime.