“Januzajn askush nuk e përmend në Belgjikë, sot do të ishte yll te Kosova”

“Januzajn askush nuk e përmend në Belgjikë, sot do të ishte yll te Kosova”

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu ishte i ftuar në emisionin e sotëm të ’90 Plus’ në TV Zëri.

Përfaqësuesja e Kosovës është në një ecuri prej 12 ndeshjeve pa humbje. Ndërkaq, sekretari i FFK-së, Eroll Salihu thotë se puna ka qenë e mirë.

“Jemi gati për Malin e Zi. Suksesi lidhet edhe me organizimin e mirë, por edhe përkrahjen e ‘Dardanëve”, tha Salihu në ’90 Plus’.

“Në futboll, politika është edhe e bashkuar dhe unë jam i lumtur që jam pjesë e kësaj gjenerate”, vlerësoi Salihu.

Tutje, ai ka përmendur edhe mesfushorin shqiptar, Adnan Januzaj, i cili kishte refuzuar Kosovën për ta përfaqësuar Belgjikën.

Lexoni çfarë ka thënë Salihu për Januzajn dhe potencialin që ai do të kishte te Kosova