Joshua: Ndeshja kundër Pulev do të jetë e vështirë

Joshua: Ndeshja kundër Pulev do të jetë e vështirë

“Pulev është kundërshtar i ndërlikuar. Nuk do jetë ndeshje e lehtë”.

Kështu deklaroi kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua, para ndeshjes që do të zhvillohet me 12 dhjetor kundër Kubrat Pulev.

Joshua dhe Pulev do të luftojnë për titujt, IBF, WBA, WBO dhe IBO.

Ai po ashtu ka thënë se është i përgatitur mundësisht, përpos fizikisht.

“Jam bërë më i fortë në krahasim me vitet e kaluara. Nuk jam duke u stërvitur vetëm fizikisht, por edhe mendërisht”. /Insajderi.com