Joshua vs Parker – statistikat, orari, parameçet, detajet

Joshua vs Parker – statistikat, orari, parameçet, detajet

Insporti ju sjell krahasimin midis dy boksierëve, orarin e meçit kryesor, detajet e titujve, paralajmërimet e para meçeve dhe të gjitha detajet tjera.

Meçdi midis Anthony Joshua dhe Josepsh Parket zhvillohet për unifikim të titullit të botës në kategorinë e rëndë në boksin profesionist. Anthony Joshua është kampion aktual në versionet WBA, IBF dhe IBO, kurse Parker është kampion bote në versionin WBO dhe fituesi i këtij meçi do të mbajë titullin e kampionit të botës në të katër këto versione.

Statistikat dhe koha e fillimit të meçit.