Jurgen Klopp e parashikon një finale në mes ekipeve gjermane

Jurgen Klopp e parashikon një finale në mes ekipeve gjermane

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp, që aktualisht është kampion në fuqi në Ligën e Kampionëve, me ekipin e tij, Liverpool – ka komentuar mbi rrjedhën e këtij sezonit, si dhe ka dhënë parashikimet e tij.

“Një finale në mes Bayern Munich dhe RB Leipzig, është më se e mundur. Bayerni është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme, por edhe Leipzig gjithashtu është në formë shumë të lartë, pasi ka bërë ndeshje të madhe në çerekfinale ndaj Atletico Madrid ”, tha Klopp, duke parashikuar një finale gjermae në Lisbonë, transmeton Insajderi.

Ekipi i tij, Liverpool, ishte eliminuar herët gjatë sezonit në këtë garë, nga ekipi i Diego Simeone, Atletico Madrid./Insajderi.com.