Juventus ja bënë jetën film taletit të Manchester United

Juventus ja bënë jetën film taletit të Manchester United

Ekipi italian, Juventus është duke tentuar të nënshkruaj me talentin e United, Mason Greenwood.

Andy Mitten, gazetar i njohur në Angli, ka raportuar se Juventus është duke përgatitur një kontratë marramendëse për të bindur yllin e United që të kalojë tek gjiganti italian, transmeton Insajderi

Mason Greenwood është tek Manchester United që nga mosha 9 vjeçare dhe ka kaluar nëpër të gjitha ekipet zingjir të akademisë së United. Një largim i tij nga Anglia, është shumë vështirë i besueshëm, pasi që përveç hapësirës që ai po e ka tek klubi aktual, ai njihet edhe si fans i flaktë i klubit dhe historisë së tij. Por Juventus ka ditur në të kaluarën që të rrëmbejë lojtarë nga akademia e United, siç ishte rasti i Paul Pogba./Insajderi.com