Juventus mendon për transferimin e lojtarit të Dortmund

Juventus mendon për transferimin e lojtarit të Dortmund

Aventura e Andrea Pirlos tek Juventusi është shumë e diskutuar, pasi legjenda italiane nuk po arrin të krijojë një ekip stabil si në kampionat ashtu edhe në Champions League, njofton Insajderi.

Megjithatë drejtuesit kanë besim te idetë e tij si mesfushor organizator për të ndërtuar një skuadër konkurruese në Europë dhe tu dhurojë tifozëve atë që presin më shumë, Champions League.

Sipas të përditshmes italiane ”Tuttomercatoweb”, Juventus do të sigurojë blerjen e norvegjezit Erling Haaland. 20 vjeçari po kalon një moment fantastik me Dortmund, megjithatë një shifër të lartë, Haaland do ta pranonte pa ndonjë hezitim këtë ofertë. /Insajderi.com