Juventus mendon përforcimin e mesfushës me Locatellin

Juventus mendon përforcimin e mesfushës me Locatellin

Manuel Locatelli ka mahnitur me paraqitjet e tij këtë sezon teksa pas tij janë vendosur emra të mëdhenj si italian po ashtu edhe jashtë saj, njofton Insajderi.

Ish-mesfushori i Milanit është një nga objektivat e mëdhenj që Juventusi ka synim për sezonin e ardhshëm dhe sipas të përditshmes sportive italiane “Corriere dello Sport”, drejtuesit e klubit të Sassuolos kanë fiksuar çmimin për 23 vjeçarin e cila është 40 milionë euro.

Një çmim tepër i lartë për momentin për vetë krizën që po kalojnë klubet europiane nga pandemia globale e Coronavirusit. /Insajderi.com