Juventus transferon yllin brazilian

Juventus transferon yllin brazilian

Zyrtarisht Arthur Melo ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me klubin italian Juventus.

Ai është transferuar nga Barcelona për 72 milionë euro, plus 10 milionë euro bonuse.

Mesfushori qendror do ta përforcoj edhe më shumë mesfushën e Juventus që drejtohet nga trajneri italian Maurizio Sarri.

23 vjeçari me Barcelonën sivjet ka zhvilluar 28 ndeshje në gjitha garat, ka shënuar katër gola dhe ka bërë po aq asistime.

Insajderi.com