Juventusi e mposht Romën në derbin italian [Video]

Juventusi e mposht Romën në derbin italian [Video]

Juventusi ka arritur të shënoi fitore në derbin e javës ndaj Romës në kampionatin italian.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi mbrojtësi, Medhi Benatia, në minutën e 18-të.

Pas kësaj fitore Juventusi mbetet në pozitën e dytë me 44 pikë dhe është ndjekësi më i afërt i liderit, Napolit, që ka 45 pikë.

Kurse, ekipi i Romës pozicionohet në vendin e katërt me 38 pikë.