Juventusi feston 120 vjetorin e klubit me fitore

Juventusi feston 120 vjetorin e klubit me fitore

Juventusi ka mposhtur Beneventon 2 me 1 për t’iu afruar kreut të tabelës duke shfrytëzuar gabimet e Interit dhe Napolit.

Gonzalo Higuain dhe Juan Cuadrado realizuan golat për fitoren e “Zonjës së Vjetër”, teksa Ciciretti shënoi për Beneventon.

Barazimet e Interit me Torinon dhe të Napolit me Chievon (0 me 0) i shfrytëzoi edhe Roma që mposhti 2 me 4 Fiorentinën.