Juventusi me ofertë zyrtare në drejtim të Lazios për Correan

Juventusi me ofertë zyrtare në drejtim të Lazios për Correan

Joaquin Correa mund të largohet nga Lazio, por jo edhe nga kampionati italian Serie A, njofton Insajderi.

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventus është duke tentuar transferimin e sulmuesit argjentinas.

Correa ka bërë mjaftë mirë me Lazion dy edicionet e fundit dhe është dëshira e madhe e drejtorit sportiv Paratici dhe trajnerit Andrea Pirlo.

26-vjeçari iu bashkua Lazios në verën e vitit 2018 nga Sevilla, por vlera e tij është rritur dukshëm.

Corriere dello Sport ka raportuar se Juve ka bërë një ofertë zyrtare për sulmuesin, ofertë e cila po vlerësohet nga Lazio.

Zonja e Vjetër e ka kërkuar huazimin e lojtarit për dy vite ku do t’ia paguante të gjithë pagën, ndërsa ta ketë edhe mundësinë e blerjes për 50 milionë euro.

Kjo ofertë po vlerësohet nga Lazio dhe mund të pranohet, pasi kryeqytetasit janë duke shikuar tjera objektiva.

Në rast se Correa i bashkohet Juventusit, atëherë Lazio do ta zëvendësojë atë me gjermanin Julian Draxler./Insajderi.com